O mnie

Witam!

Nazywam się Bogusław Orędarz. Mam 30 lat mieszkam w malej miejscowości Podwilk na Orawie. Gołębiami interesuje się od dziecka, a ten dar odziedziczyłem po dziadku i tacie, którzy także hodowali gołębie, ale ozdobne. Moje pierwsze gołębie to mewki aż przypadkiem złapałem do rąk samice z lotów była wycieńczona, nakarmiłem ja i wypuściłem. Potem zacząłem rozmawiać z sąsiadami o gołębiach pocztowych, u nich nabyłem moje pierwsze gołębie. Tata zbudował mi gołębnik na poddaszu, zacząłem lotować na nazwisko sąsiada a gdy gołąb powrócił z lotu trzeba było wsiadać na rower i jechać odbić kontrolkę na zegar jak najszybciej. Były to piękne chwile.

Potem przyszedł czas na wojsko i trzeba było zrezygnować z gołębi. Na nowo zacząłem hodować gołębie w 2012 r.i wtedy wstąpiłem do PZGHP 024 Maków Podhalański. Zakupiłem gołębie od pana Andrzeja Pieczary oraz od paru innych hodowców, dostałem też wiele młodków od mojego wujka Andrzeja Watlikiewicza. Był to sezon nauki i strat jak lotować gołębiami, a nie było łatwo bo posiadałem zegar ręczny. Po ślubie przeprowadziłem się i zamieszkałem w Podwilku. Zacząłem lotować w oddziale 0236 Raba Wyżna z niewielkimi sukcesami, pojedyncze gołębie zaczęły się pokazywać i tak zaczynam walkę o podium małymi krokami do przodu. Mam prośbę do hodowców z doświadczeniem, że trzeba pomagać młodym hodowcom bo bez nich ten piękny sport przestanie istnieć.

Gołębie jakie hoduje w swojej hodowli to: Aarden, Horemans, R. Hermes, Janssen, J. Bitner oraz wiele innych…

Serdeczne podziękowania dla kolegów Mirka Pawlikowskiego za gołębie i wiedze, jak również dla Krzysztofa Możdżeń i Szymona Niedźwiedź.